Ваш провідник до кращого життя!

Робота в Польщі

Часто молоді дипломовані фахівці виконують некваліфіковану роботу в рідній країні — Україні або шукають роботу за кордоном.

Замальовки з натури

Молода дівчина вітає відвідувачів в одному з київських ресторанів. Вона є студенткою і вже п'ять років працює в цьому закладі. Залишилося здати лише один іспит, і вона отримає диплом вчителя біології. Проте дівчина дуже сумнівається, що зможе знайти роботу за спеціальністю на батьківщині.

«Я впевнена на сто відсотків, що не отримаю роботу вчительки. Є дуже багато викладачів, які вже повинні були б вийти на пенсію. Вони не хочуть звільняти своє місце молодим. Тому я ще під час навчання пройшла курси візажу. Одна моя подруга — курси косметолога. Інша — перукаря. Ми втрьох плануємо відкрити власний салон краси. Адже потрібно дбати про своє майбутнє»,— каже дівчина.

Багато її однокурсників працюють в Україні продавцями. Виникає питання, а навіщо тоді стільки років вчитися, якщо потім доведеться продавати одяг або працювати перукарем. Втім, отримувати вищу освіту сенс є, адже тоді більше шансів отримати непогану роботу за кордоном, наприклад, у Польщі чи в інших країнах Західної Європи.

За словами іншої дівчини, майже кожен другий студент полює на вакансії за спеціальністю в європейських країнах. Наприклад, її молодий чоловік, - дипломований економіст, вже два роки працює в Польщі. Після завершення навчання вона спочатку протягом трьох місяців намагалася знайти роботу за фахом будинку. Втім, безрезультатно.

«Мій знайомий, який вже раніше працював в Польщі, порадив мені поїхати туди. Звичайно, я не хотіла з моїм дипломом йти працювати в Україні продавцем. Крім того, працюючи у Польщі, я заробляю як мінімум втричі більше, ніж отримувала б вдома».

Спочатку вона працювала в Польщі помічницею на кухні, як і багато хто з випускників українських вищих навчальних закладів. Потім була робота в ресторанах, готелях. Навіть в даний час вона працює в Польщі теж не за фахом, хоч її кар'єра пішла вгору.

«Вже два місяці я керівник зміни в одному польському супермаркеті. Так, для цієї роботи моя вища освіта не потрібна, але я добре заробляю. В Україні я ніяк не змогла б так швидко піднятися».

Додому вона повертатися не хоче. Більш того, наводить багато прикладів, коли її знайомі, повернувшись на батьківщину і не знайшовши нормальну роботу, приїхали знову до Польщі.

Творіть свою долю самі - вибирайте місце роботи, де ви буде відчувати себе впевнено і спокійно!

Якщо вас цікавить робота в Польщі - ви поруч із метою. Агентство «W.E.L. GARANT» вам допоможе. Просто заповніть анкету.

X