Польські фірми все частіше працевлаштовують білорусів і росіян

14 серпня 2017

Польські фірми все частіше працевлаштовують іноземців. Можна сказати, тут раді вже не тільки українцям. У першому півріччі 2017 року було видано в три рази більше заяв про намір працевлаштувати громадян Білорусі, ніж за аналогічний період минулого року. Роботодавці все частіше беруть на роботу також росіян.

За даними Міністерства у справах сім'ї, праці і соціальної політики, роботодавці все частіше подають заяви про намір працевлаштувати українців. У першому півріччі їх було видано вже більше 900 тисяч. Фірми частіше бажають бачити і білорусів. З початку року по червень було видано понад 24 тисяч дозволів на роботу. При цьому за весь 2016 рік – лише 23 тисячі 400. Громадяни Росії отримали близько 2 тисяч 700 дозволів (2016 їх було 3 тисячі 937)

.Кшиштоф Инглот, генеральний директор Personnel Service, фірми, що спеціалізується на працевлаштуванні працівників з України, зауважив, що у першому півріччі 2017 року 95% всіх дозволів на роботу стосувалися громадян України, потреба в яких зросла на 47% в порівнянні з минулим роком.

Популярність роботи в Польщі серед українців і їх швидка адаптація викликали інтерес у роботодавців шукати працівників також в інших країнах. З січня по червень видано на 205% більше дозволів на роботу в порівнянні з минулим роком громадянам Білорусі, - додав Инглот.

Також він звернув увагу на те, що українці, у зв'язку з культурної та мовної схожістю рятують польський ринок праці від дефіциту

.- Тільки в першому півріччі 2017 року потреба в них зросла вдвічі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Окрім іншого, в виробничому секторі на 57% зросла кількість заяв про намір працевлаштування українців, будівельному – на 50%, а в торгівлі на 43%, - підрахував він.

Також Инглот підкреслив, що великий інтерес працівниками з-за східного кордону викликає конкуренцію серед фірм. – Роботодавці повинні все більше старатися, щоб зацікавити українців, що сприяє, зокрема, пропозиції найбільш привабливих форм працевлаштування. У порівнянні з минулим роком на 12% знизилося число українців, яким пропонували договір «Umowa o dzieło». Збільшується, при цьому число працевлаштованих в рамках договору «Umowa o pracę» і «Umowa zlecenie».

джерелоhttps://polsha24.com

X