Ваш провідник до кращого життя!

Освіта за кордоном

Освіта за кордоном - плюси і мінуси.

Ще в дев'яності освіта за кордоном було долею «нових українців» і найзаможніших чиновників. Однак ситуація докорінно змінилася, і ось вже звичайні сім'ї відправляють своїх дітей у провідні польські університети Варшави, Кракова чи Любліна.

З одного боку, на це вплинула перебудова вітчизняної системи освіти, в якій бюджетних місць залишилося занадто мало, щоб забезпечити ними всіх здібних студентів. З іншого боку, змінилося ставлення до кредитів, ролі освіти в житті людини і рівень самостійності дітей — деякі з них самі приймають рішення про своє навчання.

Для того щоб визначити, наскільки актуальна освіта за кордоном для вашої дитини, потрібно розглянути наступні фактори:

  • Її схильність до тієї професії, яку він хоче отримати.
  • Рівень її самостійності.
  • Фінансові можливості сім'ї.
  • Наявність якісної освіти в рідній країні.
  • Наявність знайомих або родичів за кордоном.

Ці основні фактори допоможуть вам виробити власну позицію. Коментарі до неї абсолютно зайві.

Об'єктивно в Україні зараз немає ВНЗ, які займали б верхні сходинки міжнародних рейтингів по значному переліку спеціальностей. Це означає, що навіть якщо ви виберіть рейтинговий вуз в Києві чи у Львові, ваша дитина не отримає тієї бази вищої освіти, яку дають університети Польщі та інших країн Євросоюзу.

Багато чого дійсно залежить від людини — якщо ваша дитина досить самостійна і впорається в умовах незнайомої країни, це привід серйозно задуматися про те, що освіта за кордоном правильний вибір. З іншого боку, при такому розкладі студент може отримати прекрасну освіту в будь-якому місці. Загальновідомий факт про те, що більшу частину вищої освіти людина отримує самостійно, часто випускають з уваги.

Якщо ви бачите в дитині таланти і прагнення до певної професії, і при цьому розумієте, що в рідній країні немає місця, де вона могла б розвинути свій потенціал, освіта за кордоном — ваш варіант. Витрати на проживання в іншому місті часто перевищують аналогічні витрати на проживання в іншій країні.

Отримати стипендію в зарубіжному ВУЗі буває набагато простіше, ніж в Могилянці або Політехніці. Не тому, що там вище конкурс, а тому що рівень корумпованості істотно нижче.

Платна освіта в провідних вузах України на порядок дорожче аналогічної в розвинених країнах. Більш того, за кордоном оплата включає в себе витрати на навчальні матеріали, безліч додаткових курсів і багато інших перспектив, що вітчизняна освіта вам здасться куцою, неповноцінною.

Дитина має право вибору, і вам варто порадитися з нею, однак, діти дуже часто бувають раді можливості стати самостійними раніше своїх однолітків, побачити іншу країну і отримати прекрасний старт.

Освіта, отримана у Варшаві чи Кракові в десятки разів престижніше будь-якого диплома, який ваша дитина отримає в Україні. На жаль, на міжнародній арені в умовах ринку українські університети практично не котируються.

X